seahub - en to sv translation catalogue (859 entries)

en: (If left blank, owner will be admin)
sv: (Om det lämnas blankt, kommer ägaren bli admin)

en: (at least {placeholder} characters)
sv: (åtminstone {placeholder} tecken)

en: (current notification)
sv: aktuellt systemmeddelande

en: (current version)
sv: (nuvarande version)

en: 1 Year
sv: 1 År

en: 1 month ago
sv: 1 månad sedan

en: 1 week ago
sv: 1 vecka sedan

en: 3 days ago
sv: 3 dagar sedan

en: 30 Days
sv: 30 Dagar

en: 7 Days
sv: 7 Dagar

en: A file is being uploaded. Are you sure you want to leave this page?
sv: En fil håller på att laddas upp. Är du säker på att du vill lämna denna sida?

en: A file with the same name already exists in this folder.
sv: En fil med samma namn existerar i denna mapp.

en: API token is copied to the clipboard.
sv: API token är kopierad till urklipp.

en: About
sv: Om

en: About Us
sv: Om Oss

en: Abuse Content
sv: Missbruksinnehåll

en: Abuse Reports
sv: Missbruksrapporter

en: Abuse Type
sv: Missbrukstyp

en: Accept
sv: Acceptera

en: Accepted
sv: Accepterad

en: Accepted at
sv: Accepterad vid

en: Accepter
sv: Accepteraren

en: Access Log
sv: Accesslog

en: Action
sv: Funktion

en: Actions
sv: Funktioner

en: Activate user immediately after registration. If unchecked, a user need to be activated by administrator or via activation email
sv: Aktivera användare direkt efter registrering. Om den inte är markerad så behöver användaren bli aktiverad av administratör eller via aktiveringsmejl

en: Activated
sv: Aktiverad

en: Activated Users
sv: Aktiverade Användare

en: Active
sv: Aktiv

en: Active Users
sv: Aktiva Användare

en: Activities
sv: Aktiviteter

en: Add
sv: Lägg till

en: Add Admin
sv: Lägg till Admin

en: Add Admins
sv: Lägg till administratörer

en: Add Institution
sv: Lägg till Institution

en: Add Library
sv: Lägg till bibliotek

en: Add Member
sv: Lägg till medlem

en: Add Organization
sv: Lägg till Organisation

en: Add Terms and Conditions
sv: Lägg till villkor

en: Add User
sv: Lägg till användare

en: Add Wiki
sv: Lägg till Wiki

en: Add admin
sv: Lägg till admin

en: Add auto expiration
sv: Lägg till automatisk utgångsdatum

en: Add group member
sv: Lägg till gruppmedlem

en: Add institution
sv: Lägg till institution

en: Add members
sv: Lägg till medlemmar

en: Add new notification
sv: Skapa nytt systemmeddelande

en: Add password protection
sv: Lägg till lösenordsskydd

en: Add user
sv: Lägg till användare

en: Added
sv: Tillagd

en: Added user {user}
sv: Lade till användare {user}

en: Admin
sv: Administrera

en: Admin Login Logs
sv: Admin Login Loggar

en: Admin Logs
sv: Admin-loggar

en: Admin Operation Logs
sv: Admin Åtgärdsloggar

en: Admin access
sv: Adminn åtkomst

en: Admins
sv: Administratörer

en: All
sv: Alla

en: All Groups
sv: Alla grupper

en: All Notifications
sv: Alla systemmeddelanden

en: All Public Links
sv: Alla Publika Länkar

en: Allow new user registrations. Uncheck this to prevent anyone from creating a new account.
sv: Tillåt nya användarregistreringar. Kryssa ur för att hindra att vem som helst skapar ett nytt konto.

en: An integer that is greater than 0 or equal to -2.
sv: En siffra som är större än 0 eller lika med -2.

en: An integer that is greater than or equal to 0.
sv: En siffra som är större än eller lika med 0.

en: An internal link is a link to a file or folder that can be accessed by users with read permission to the file or folder.
sv: En intern länk är en länk till en fil eller mapp som kan öppnas av en användare med läs rättigheter till filen eller mappen.

en: Anonymous User
sv: Anonnym användare

en: App Name
sv: App Namn

en: Are you sure to delete
sv: Är du säker på att du vill ta bort

en: Are you sure to revoke access of user {placeholder} ?
sv: Är du säker på att du vill ta bort tillträde för användare {placeholder}?

en: Are you sure you want to clear trash?
sv: Är du säker på att du vill tömma papperskorgen?

en: Are you sure you want to delete %s ?
sv: Är du säker på att du vill ta bort %s ?

en: Are you sure you want to delete the notification ?
sv: Är du säker på att du vill ta bort notifikationen?

en: Are you sure you want to delete the selected user(s) ?
sv: Är du säker på att du vill ta bort valda användare?

en: Are you sure you want to delete the share link?
sv: Är du säker på att du vill ta bort delningslänken?

en: Are you sure you want to delete this page?
sv: Är du säker på att du vill ta bort den här sidan?

en: Are you sure you want to delete {placeholder} ?
sv: Är du säker på att du vill ta bort {placeholder}?

en: Are you sure you want to delete {placeholder} completely?
sv: Är du säker på att du vill ta bort {placeholder} helt?

en: Are you sure you want to disconnect?
sv: Är det säker på att du vill avsluta anslutning?

en: Are you sure you want to remove {placeholder} ?
sv: Är du säker på att du vill ta bort {placeholder}?

en: Are you sure you want to reset the password of {placeholder} ?
sv: Är du säker på att du vill återställa lösenordet för {placeholder}?

en: Are you sure you want to restore this library?
sv: Är du säker att du vill återställa denna katalog?

en: Are you sure you want to restore {placeholder}?
sv: Är du säker på att du vill återställa {placeholder}?

en: Are you sure you want to revoke the admin permission of {placeholder} ?
sv: Är du säker på att du vill ta bort admin rättigheter för {placeholder}?

en: Are you sure you want to set {placeholder} as Admin?
sv: Är du säker på att du vill sätta {placeholder} som Admin?

en: Are you sure you want to unlink this device?
sv: Är du säker på att du vill avlänka enheten?

en: Are you sure you want to unshare {placeholder} ?
sv: Är du säker på att du vill avlänka {placeholder}?

en: At server
sv: På server

en: Audit Admin
sv: Användaradmin

en: Auto deletion
sv: Auto borttagning

en: Automatically delete files that are not modified within certain days:
sv: Ta bort filer automatiskt som inte har ändrats inom antal dagar:

en: Back
sv: Bakåt

en: Besides Write permission, user can also share the library.
sv: Utöver Skriv rättigheter, kan användare dela katalogen.

en: Broken (please contact your administrator to fix this library)
sv: Trasigt (vänligen kontakta din administratör för att laga detta bibliotek)

en: Broken ({repo_id_placeholder})
sv: Trasig ({repo_id_placeholder})

en: By name ascending
sv: På namn stigande

en: By name descending
sv: På namn fallande

en: By size ascending
sv: På storlek stigande

en: By size descending
sv: På storlek fallande

en: By time ascending
sv: På tid stigande

en: By time descending
sv: På tid fallande

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Cancel All
sv: Avbryt alla

en: Change
sv: Ändra

en: Change Password
sv: Byt Lösenord

en: Change Password of Library {placeholder}
sv: Ändra lösenord för katalogen {placeholder}

en: Changes
sv: Ändringar

en: Choose date
sv: Välj datum

en: Clean
sv: Rensa

en: Clean succeeded.
sv: Städning lyckades

en: Cleaned trash
sv: Rensat skräp

en: Clear
sv: Rensa

en: Clear Trash
sv: Rensa Papperskorg

en: Clear files in trash and history：
sv: Rensa filer i skräpkorgen och historik:

en: Clients
sv: Klienter

en: Close
sv: Stäng

en: Close (Esc)
sv: Stäng (Esc)

en: Code
sv: Kod

en: Confirm
sv: Bekräfta

en: Confirm Password
sv: Bekräfta lösenord

en: Connect
sv: Anslut

en: Contact Email
sv: Kontakt Mejladress

en: Contact Email:
sv: Kontakt mejladress:

en: Contact Information
sv: Kontaktinformation

en: Contact information is required.
sv: Kontaktinformation krävs.

en: Content Scan Records
sv: Innehåll Skanrapporter

en: Copied
sv: Kopierad

en: Copy
sv: Kopiera

en: Copy selected item(s) to:
sv: Kopiera valda objekt till:

en: Copy {num} items
sv: Kopiera {num} objekt

en: Copy {placeholder} to
sv: Kopiera {placeholder} till

en: Copyright Infringement
sv: Upphovsrättsintrång

en: Count
sv: Antal

en: Create
sv: Skapa

en: Create At
sv: Skapad

en: Create Group
sv: Skapa grupp

en: Create Library
sv: Skapa Katalog

en: Create Report
sv: Skapa rapport

en: Create a new tag
sv: Skapa en ny tagg

en: Created
sv: Skapad

en: Created At
sv: Skapad Av

en: Created Files
sv: Skapade Filer

en: Created draft
sv: Skapat utkast

en: Created file
sv: Skapat fil

en: Created folder
sv: Skapat mapp

en: Created group {group_name}
sv: Skapade grupp {group_name}

en: Created library
sv: Skapade katalog

en: Created library {library_name} with {owner} as its owner
sv: Skapade katalog {library_name} med {owner} som ägare

en: Created {n} files
sv: Skapat {n} filer

en: Creator
sv: Skapad av

en: Current Connected Devices
sv: Nuvarande Anslutna Enheter

en: Current Library
sv: Nuvarande Katalog

en: Current Path:
sv: Nuvarande sökväg

en: Current Version
sv: Nuvarande Version

en: Current password cannot be blank
sv: Nuvarande lösenord kan inte vara blank

en: Current path:
sv: Nuvarande sökväg:

en: Custom CSS
sv: Egen CSS

en: Daily Admin
sv: Dagligadmin

en: Database
sv: Databas

en: Date
sv: Datum

en: Date Invalid.
sv: Datum Ogiltig.

en: Default
sv: Standard

en: Default Admin
sv: Standardadmin

en: Delete
sv: Ta bort

en: Delete Account
sv: Ta bort konto

en: Delete Department
sv: Ta bort Avdelning

en: Delete Expired Invitations
sv: Ta Bort Utgångna Inbjudningar

en: Delete File
sv: Ta bort Fil

en: Delete Folder
sv: Ta bort Mapp

en: Delete Group
sv: Ta bort grupp

en: Delete Institution
sv: Ta bort institution

en: Delete Library
sv: Ta bort Katalog

en: Delete Member
sv: Ta bort medlem

en: Delete Notification
sv: Ta bort systemmeddelande

en: Delete Organization
sv: Ta bort Organisation

en: Delete T&C
sv: Ta bort T&C

en: Delete Time
sv: Raderad tid

en: Delete User
sv: Ta bort användare

en: Delete Users
sv: Ta bort Användare

en: Delete Wiki
sv: Tabort Wiki

en: Delete files from this device the next time it comes online.
sv: Ta bort filer från denna enhet nästa gång den kommer online.

en: Deleted
sv: Borttagen

en: Deleted Libraries
sv: Borttagna Kataloger

en: Deleted Time
sv: Borttagen Tid

en: Deleted directories
sv: Borttagna kataloger

en: Deleted draft
sv: Tagit bort utkast

en: Deleted file
sv: Tagit bort fil

en: Deleted files
sv: Borttagna filer

en: Deleted folder
sv: Tagit bort mapp

en: Deleted group {group_name}
sv: Tog bort grupp {group_name}

en: Deleted library
sv: Katalog borttagen

en: Deleted library {library_name}
sv: Tog bort bibliotek {library_name}

en: Deleted user {user}
sv: Tog bort användare {user}

en: Departments
sv: Avdelningar

en: Description
sv: Beskrivning

en: Description is required
sv: Beskrivning krävs

en: Desktop
sv: Skrivbord

en: Detail
sv: Detaljer

en: Details
sv: Detaljer

en: Device
sv: Enhet

en: Device Name
sv: Enhetsnamn

en: Devices
sv: Enheter

en: Direct download link is copied to the clipboard.
sv: Direkt nedladdningslänk kopierat till urklipp.

en: Disable Two-Factor Authentication
sv: Avaktivera tvåfaktorsautentisering

en: Disconnect
sv: Avsluta

en: Do not automatically delete files
sv: Ta inte bort filer automatiskt

en: Document
sv: Dokument

en: Document convertion failed.
sv: Misslyckades konvertera dokumentet

en: Don't ignore
sv: Ignorera inte

en: Don't keep history
sv: Spara inte historik

en: Don't replace
sv: Byt inte ut

en: Don't send emails
sv: Skicka inga mail

en: Download
sv: Ladda ner

en: Download an example file
sv: Ladda ner en exempelfil

en: Download and upload
sv: Ladda ner och ladda upp

en: Drag and drop files or folders here.
sv: Dra och släpp filer eller mappar här.

en: Edit
sv: Ändra

en: Edit labels
sv: Ändra markeringar

en: Edit on cloud and download
sv: Ändra i molnet och ladda ner

en: Edit on cloud only
sv: Redigera i molnet enbart

en: Edit succeeded
sv: Ändring lyckades

en: Edit succeeded.
sv: Ändring lyckades.

en: Email Notification
sv: Mailnotis

en: Email is invalid.
sv: Mailadress är ogiltig.

en: Emails
sv: Mailadresser

en: Emails, separated by ','
sv: Mejladresser separerade med ','

en: Empty
sv: Tomt

en: Enable Two-Factor Authentication
sv: Aktivera tvåfaktorsautentisering

en: Enable system admin to add Terms and Conditions, and all users will have to accept the terms.
sv: Tillåt system admin till att lägga till Villkor, samt att alla användare måste acceptera villkoren.

en: Enable two factor authentication
sv: Aktivera tvåstegsautentisering

en: Enable users to share libraries to any groups in the system.
sv: Aktivera användare till att dela kataloger till alla grupper i systemet.

en: Encrypt
sv: Kryptera

en: Encrypted library
sv: Krypterat bibliotek

en: End date
sv: Slutdatum

en: Enter characters to start searching
sv: Ange tecken för att påbörja sökning

en: Error
sv: Fel

en: Errors
sv: Fel

en: Exit Institution Admin
sv: Avsluta institutionsadmin

en: Exit Organization Admin
sv: Avsluta Organisations Admin

en: Exit System Admin
sv: Lämna Systemadmin

en: Expiration
sv: Utgångsdatum

en: Expiration days
sv: Utgångsdatum

en: Expiration time
sv: Utgångstid

en: Expired
sv: Utgången

en: Expired at
sv: Utgången vid

en: Export Excel
sv: Exportera Excel

en: Extensions of text files that can be online previewed, each suffix is separated by a comma.
sv: Filändelser för textfiler kan bli förhandsvisade online. Varje suffix är separerade av komma.

en: Failed
sv: Misslyckades

en: Failed to add {email_placeholder}: {error_msg_placeholder}
sv: Misslyckades att lägga till {email_placeholder}: {error_msg_placeholder}

en: Failed to copy %(name)s
sv: Misslyckades att kopiera %(name)s

en: Failed to copy %(name)s and %(amount)s other item(s).
sv: Misslyckades kopiera %(name)s och %(amount)s andra objekt.

en: Failed to copy %(name)s.
sv: Misslyckades kopiera %(name)s.

en: Failed to copy files to another library.
sv: Misslyckades kopiera filer till en annan katalog.

en: Failed to delete %(virus_file) from library %(library): %(error_msg)
sv: Misslyckades ta bort %(virus_file) från katalog %(library): %(error_msg)

en: Failed to delete {name}
sv: Misslyckades ta bort {name}

en: Failed to delete {name}.
sv: Misslyckades ta bort {name}.

en: Failed to ignore %(virus_file) from library %(library): %(error_msg)
sv: Misslyckade ignorera %(virus_file) från katalog %(library): %(error_msg)

en: Failed to move %(name)s and %(amount)s other item(s).
sv: Misslyckades flytta %(name)s och %(amount)s andra objekt.

en: Failed to move %(name)s.
sv: Misslyckades flytta %(name)s.

en: Failed to move files to another library.
sv: Misslyckades att flytta filer till en annan katalog.

en: Failed to move {name}.
sv: Misslyckades att flytta {name}.

en: Failed to send to {email_placeholder}: {errorMsg_placeholder}
sv: Misslyckades skicka till {email_placeholder}: {errorMsg_placeholder}

en: Failed to unshare {name}
sv: Misslyckades sluta dela {name}

en: Failed. Please check the network.
sv: Misslyckades. Kontrollera nätverket.

en: Favorites
sv: Favoriter

en: File
sv: Fil

en: File Access
sv: Filaccess

en: File Operations
sv: Filåtgärder

en: File Scan
sv: Fil Scan

en: File Update
sv: Filuppdatering

en: File Upload
sv: Filuppladdning

en: File Uploading...
sv: Filen laddas upp...

en: File already exists.
sv: Filen existerar redan.

en: File download is disabled: the share link traffic of owner is used up.
sv: Filnedladdning är avstängt: delningslänktrafiken för användaren är slut.

en: File extensions can only be {placeholder}.
sv: Filändelser kan enbart vara {placeholder}.

en: File is locked by others.
sv: Filer låsta av andra.

en: File size is too large.
sv: Filstorleken är för stor.

en: Files
sv: Filer

en: Folder
sv: Mapp

en: Folder Permission
sv: Mapprättigheter

en: Folder does not exist.
sv: Mapp existerar inte

en: Force user to change password when account is newly added or reset by admin
sv: Tvinga användare att byta lösenord när ett konto lagts till eller återställts av en administratör.

en: Force user to use a strong password when sign up or change password.
sv: Tvinga användare att använda ett starkt lösenord när ett konto skapas eller lösenord byts.

en: Freeze user account when failed login attempts exceed limit.
sv: Lås användarkonto när antal misslyckade inloggningar nått en gräns.

en: Generate
sv: Generera

en: Global Address Book
sv: Global Adresslista

en: Go to Library
sv: Gå till Katalog

en: Greater than or equal to {minDays_placeholder} days
sv: Större än eller lika med {minDays_placeholder} dagar

en: Grid
sv: Rutnät

en: Group
sv: Grupp

en: Group Permission
sv: Grupp Rättigheter

en: Groups
sv: Grupper

en: Guest
sv: Gäst

en: Handled
sv: Hanterad

en: Help
sv: Hjälp

en: Hide
sv: Dölj

en: History
sv: Historik

en: History Setting
sv: Historik Inställning

en: History Versions
sv: Versionshistorik

en: If turn on, the desktop clients will not be able to sync a folder outside the default Seafile folder.
sv: Om detta är påslaget kommer desktop-klienten inte kunna synka mappar utanför standard Seafile-mappen.

en: If you don't have any device with you, you can access your account using backup codes.
sv: Om du inte har din enhet med dig så kan du komma åt ditt konto med backup koder.

en: Ignore
sv: Ignorera

en: Ignored
sv: Ignorerad

en: Import Users
sv: Importera Användare

en: Import users
sv: Importera användare

en: Import users from a .xlsx file
sv: Importera användare från en .xlsx fil

en: Inactive
sv: Inaktiv

en: Institution Admin
sv: Institutionsadmin

en: Institutions
sv: Institutioner

en: Internal Link
sv: Intern länk

en: Internal Server Error
sv: Internt serverproblem

en: Internal link has been copied to clipboard
sv: Intern länk har blivit kopierad till urklipp

en: Invalid destination path
sv: Felaktig destinationssökväg

en: Invalid filename.
sv: Felaktigt filnamn.

en: Invalid month, should be yyyymm.
sv: Felaktig månad, ska vara yyyymm.

en: Invitations
sv: Inbjudningar

en: Invite Guest
sv: Bjud in Gäst

en: Invite Time
sv: Inbjudningstid

en: Invited at
sv: Inbjuden vid

en: Inviter
sv: Inbjudaren

en: It is required.
sv: Det krävs.

en: It may take some time, please wait.
sv: Det kan ta en stund, vänligen vänta.

en: Keep full history
sv: Spara full historik

en: LDAP(imported)
sv: LDAP(importerad)

en: Label
sv: Markering

en: Label Current State
sv: Märk Nuvarande Status

en: Labels
sv: Markeringar

en: Language
sv: Språk

en: Language Setting
sv: Språkinställning

en: Last Access
sv: Senast Access

en: Last Login
sv: Senast Inloggning

en: Last Update
sv: Senaste uppdatering

en: Last modified by
sv: Senast ändrad av

en: Leave
sv: Lämna

en: Leave Group
sv: Lämna Grupp

en: Leave Share
sv: Lämna delning

en: Leave group
sv: Lämna grupp

en: Less than or equal to {maxDays_placeholder} days
sv: Mindre än eller lika med {maxDays_placeholder} dagar

en: Libraries
sv: Kataloger

en: Library
sv: Katalog

en: Library Type
sv: Katalogstyp

en: Library can not be shared to owner.
sv: Katalogen kan inte delas till ägaren.

en: Limits
sv: Begränsningar

en: Link
sv: Länk

en: Link has been copied to clipboard
sv: Länken har blivit kopierad till urklipp

en: Linked Devices
sv: Länkade Enheter

en: Links
sv: Länkar

en: List
sv: Lista

en: List your account in global address book, so that others can find you by typing your name.
sv: Lista dina konton i den globala adresslistan, så att andra kan hitta dig genom att söka efter ditt namn.

en: Location
sv: Lokation

en: Lock
sv: Lås

en: Log out
sv: Logga ut

en: Login
sv: Logga in

en: Logs
sv: Loggar

en: Manage group members
sv: Hantera gruppmedlemmar

en: Mark all read
sv: Markera alla lästa

en: Member
sv: Medlem

en: Members
sv: Medlemmar

en: Message
sv: Meddelande

en: Message (optional):
sv: Meddelande (valfritt):

en: Mobile
sv: Mobil

en: Modification Details
sv: Detaljer

en: Modified
sv: Ändrad

en: Modified files
sv: Ändrade filer

en: Modifier
sv: Ändrad av

en: Modify
sv: Ändra

en: Month:
sv: Månad:

en: Monthly User Traffic
sv: Månadsvis användartrafik

en: More
sv: Mer

en: More operations
sv: Fler åtgärder

en: Move
sv: Flytta

en: Move selected item(s) to:
sv: Flytta valda objekt till:

en: Move {num} items
sv: Flytta {num} objekt

en: Move {placeholder} to
sv: Flytta {placeholder} till

en: Moved file
sv: Flyttat fil

en: Moved folder
sv: Flyttat mapp

en: My Libraries
sv: Mina Kataloger

en: Name
sv: Namn

en: Name is required
sv: Namn krävs

en: Name is required.
sv: Namn krävs.

en: Name should not include '/'.
sv: Namn ska inte innehålla '/'.

en: Name(optional)
sv: Namn(valfritt)

en: Network error
sv: Nätverksfel

en: New
sv: Ny

en: New Department
sv: Ny Avdelning

en: New Department Library
sv: Ny Avdelningskatalog

en: New Excel File
sv: Ny Excel-fil

en: New File
sv: Ny fil

en: New Folder
sv: Ny Mapp

en: New Group
sv: Ny grupp

en: New Library
sv: Ny Katalog

en: New Markdown File
sv: Ny Markdown-fil

en: New Password
sv: Nytt Lösenord

en: New Password Again
sv: Nytt Lösenord Igen

en: New PowerPoint File
sv: Ny PowerPoint-fil

en: New Sub-department
sv: Ny Underavdelning

en: New Tag
sv: Ny Tagg

en: New Word File
sv: Ny Word-fil

en: New directories
sv: Nya kataloger

en: New file name
sv: Nytt filnamn

en: New files
sv: Nya filer

en: New folder name
sv: Nytt mappnamn

en: New password
sv: Nytt lösenord

en: New password has been sent to your email {mail}. Please check your mailbox. If you don’t receive the password, please check if your email address is properly configured.
sv: Nytt lösenord har skickats till din mailadress {mail}. Vänligen kontrollera din maillåda. Om du inte har fått lösenordet, vänligen kontrollera att din mailadress är korrekt konfigurerad.

en: New password is too short
sv: Det nya lösenordet är för kort

en: New passwords don't match
sv: De nya lösenorden överensstämmer inte

en: Next
sv: Nästa

en: Next (Right arrow key)
sv: Nästa (Höger piltangent)

en: No Admin login logs
sv: Inga Admin login loggar

en: No Admin operation logs
sv: Inga Admin åtgärdsloggar

en: No connected devices
sv: Inga anslutna enheter

en: No deleted libraries
sv: Inga borttagna kataloger

en: No favorites
sv: Inga favoriter

en: No file access logs
sv: Inga filåtkomstloggar

en: No file update logs
sv: Inga filuppdateringsloggar

en: No folders shared
sv: Inga mappar delade

en: No groups
sv: Inga grupper

en: No guest invitations
sv: Inga gästinbjudningar

en: No invitations
sv: Inga inbjudningar

en: No libraries
sv: Inga kataloger

en: No libraries have been shared directly with you. A shared library can be shared with full or restricted permission. If you need access to a library owned by another user, ask the user to share the library with you.
sv: Inga kataloger har delats direkt med dig. En delad katalog kan delas med fulla eller restriktiva rättigheter. Om du behöver komma åt en katalog som ägs av en annan användare. Så behöver du be användaren att dela katalogen med dig.

en: No libraries have been shared with you
sv: Inga bibliotek är delade med dig

en: No libraries have been shared with you from other servers.
sv: Inga kataloger har inte blivit delad med dig från andra servrar.

en: No libraries shared
sv: Inga kataloger delade

en: No libraries shared with this group
sv: Inga kataloger delas med denna grupp

en: No linked devices
sv: Inga länkade enheter

en: No login logs
sv: Inga login loggar

en: No members
sv: Inga Medlemmar

en: No notifications
sv: Inga notifikationer

en: No permission logs
sv: Inga rättighetsloggar

en: No preview
sv: Ingen förhandsvisning

en: No public libraries
sv: Inga publika kataloger

en: No result
sv: Inget resultat

en: No share links
sv: Inga delningslänkar

en: No shared libraries
sv: Inga delade kataloger

en: No sync errors
sv: Inga synkroniseringsfel

en: No tags
sv: Inga taggar

en: No terms and conditions
sv: Inga villkor

en: No upload links
sv: Inga uppladdningslänkar

en: None
sv: Ingen

en: Note: Settings via web interface are saved in database table (seahub-db/constance_config). They have a higher priority over the settings in config files.
sv: Not: Inställningar via webbgränssnittet är sparade i databastabellen (seahub-db/constance_config). De har högre prioritet över inställningar i konfigurationsfiler.

en: Notification Detail
sv: Detaljer

en: Notifications
sv: Meddelanden

en: Number of days that keep user sign in.
sv: Antal dagar som användaren hålls inloggad.

en: Number of groups
sv: Antal grupper

en: Off
sv: Av

en: Old Password
sv: Gammalt Lösenord

en: On
sv: På

en: Online Preview
sv: Online Förhandsvisning

en: Online Read-Only
sv: Online Läs-Endast

en: Online Read-Only folder
sv: Online Läs-Enbart mapp

en: Online Read-Only library
sv: Online Läs-Endast katalog

en: Online Read-Write
sv: Online Läs-Skriv

en: Online Read-Write folder
sv: Online Läs-Skriv mapp

en: Online Read-Write library
sv: Online Läs-Skriva katalog

en: Online view is not applicable to this file format
sv: Online-visning är inte tillgängligt för detta filformat

en: Only Show
sv: Visa Enbart

en: Only keep a period of history:
sv: Spara endast historiken

en: Open parent folder
sv: Öppna huvudmapp

en: Open via Client
sv: Öppna via Klient

en: Operation
sv: Åtgärd

en: Operation succeeded.
sv: Åtgärden lyckades.

en: Operations
sv: Åtgärder

en: Optional
sv: Valfritt

en: Organization
sv: Organisation

en: Organization Admin
sv: Organisationsadmin

en: Organizations
sv: Organisationer

en: Other
sv: Annat

en: Other Libraries
sv: Andra Kataloger

en: Out of quota.
sv: Slut på kvoten.

en: Owned Libraries
sv: Ägda Kataloger

en: Owner
sv: Ägare

en: Owner can use admin panel in an organization, must be a new account.
sv: Ägare kan inte använda adminpanelen i en organisation. Måste vara ett nytt konto.

en: Packaging...
sv: Paketerar...

en: Pages
sv: Sidor

en: Password
sv: Lösenord

en: Password again
sv: Lösenord igen

en: Password cannot be blank
sv: Lösenordet måste anges

en: Password is too short
sv: Lösenordet är för kort

en: Passwords do not match.
sv: Lösenorden matchar inte.

en: Passwords don't match
sv: Lösenorden överensstämmer inte

en: Path
sv: Sökväg

en: Per 4 hours
sv: Var fjärde timme

en: Per day
sv: Varje dag

en: Per hour
sv: Per timme

en: Per week
sv: Varje vecka

en: Permission
sv: Behörighet

en: Permission denied
sv: Åtkomst nekas

en: Permission denied. Please try {placeholder-left}login again.{placeholder-right}
sv: Åtkomst nekas. Vänligen testa {placeholder-left}logga in igen.{placeholder-right}

en: Platform
sv: Plattform

en: Please check the network.
sv: Kontrollera nätverksanslutningen

en: Please choose a .xlsx file.
sv: Vänligen välj en .xlsx fil.

en: Please choose an image file.
sv: Vänligen ange en bildfil.

en: Please enter 1 or more character
sv: Vänligen ange 1 eller fler tecken

en: Please enter a new password
sv: Vänligen ange det nya lösenordet

en: Please enter a non-negative integer
sv: Vänligen ange en icke negativ siffra

en: Please enter a positive integer
sv: Vänligen ange ett positivt heltal

en: Please enter days
sv: Vänligen ange antal dagar

en: Please enter password
sv: Vänligen ange lösenordet

en: Please enter the new password again
sv: Vänligen ange det nya lösenordet igen

en: Please enter the old password
sv: Vänligen ange det gamla lösenordet

en: Please enter the password again
sv: Vänligen ange lösenordet igen

en: Please input at least an email.
sv: Vänligen ange minst en e-postadress.

en: Please select a library to share.
sv: Välj en katalog att dela.

en: Please upload no more than {maxFiles} files at a time.
sv: Vänligen ladda inte upp mer än {maxFiles} filer åt gången.

en: Preparing to upload...
sv: Förbereder uppladdning...

en: Preview and download
sv: Förhandsgranska och ladda ner

en: Preview only
sv: Förhandsgranska enbart

en: Previous
sv: Tidigare

en: Previous (Left arrow key)
sv: Föregående (Vänster piltangent)

en: Profile
sv: Profil

en: Profile Setting
sv: Profilinställningar

en: Publish
sv: Publicera

en: Published
sv: Publicerad

en: Quota
sv: Kvot

en: Quota is invalid.
sv: Kvot är inte giltig.

en: Read-Only
sv: Läs enbart

en: Read-Only folder
sv: Läs-Enbart mapp

en: Read-Only library
sv: Skrivskyddat bibliotek

en: Read-Write
sv: Läs/Skriv

en: Read-Write folder
sv: Läs-Skriv mapp

en: Read-Write library
sv: Skrivbart bibliotek

en: Really want to delete this group?
sv: Vill du verkligen ta bort denna grupp?

en: Really want to delete your account?
sv: Vill du verkligen ta bort ditt konto?

en: Really want to leave this group?
sv: Vill du verkligen lämna denna grupp?

en: Refresh
sv: Uppdatera

en: Remaining
sv: Återstår

en: Remove
sv: Ta bort

en: Remove Member
sv: Ta bort Medlem

en: Removed all items from trash.
sv: Rensade alla objekt från papperskorgen.

en: Removed items older than {n} days from trash.
sv: Rensade objekt som är äldre än {n} dagar från papperskorgen.

en: Rename
sv: Döp om

en: Rename File
sv: Döp om fil

en: Rename Folder
sv: Döp om Mapp

en: Rename Group
sv: Döp om Grupp

en: Rename group to
sv: Döp om grupp till

en: Renamed file
sv: Döpt om fil

en: Renamed folder
sv: Döpt om mapp

en: Renamed library
sv: Döpte om katalog

en: Renamed or Moved files
sv: Omdöpta eller flyttade filer

en: Renaming {name} failed
sv: Ändra namnet för {name} misslyckades

en: Replace
sv: Byta ut

en: Replace file {filename}?
sv: Ersätt filen {filename}?

en: Replacing it will overwrite its content.
sv: Att byta ut dem kommer skriva över innehållet.

en: Report Abuse
sv: Rapportera Missbruk

en: Reporter
sv: Rapportör

en: Reports
sv: Rapporter

en: Required at least three letters.
sv: Krävs åtminstone tre bokstäver.

en: Reset
sv: Återställ

en: Reset Password
sv: Återställ Lösenord

en: Reset library password
sv: Återställ katalogslösenord

en: Resetting user's password, please wait for a moment.
sv: Återställer användarens lösenord, vänligen vänta.

en: Restore
sv: Läs tillbaka

en: Restore Library
sv: Återställ Katalog

en: Restored file
sv: Återställt fil

en: Restored folder
sv: Återställt mapp

en: Restored library
sv: Återställt katalog

en: Result
sv: Resultat

en: Retry
sv: Försök igen

en: Retry All
sv: Försök igen med Alla

en: Revoke
sv: Degradera

en: Revoke Access
sv: Ta bort Tillträde

en: Revoke Admin
sv: Degradera admin

en: Role
sv: Roll

en: Save
sv: Spara

en: Save as ...
sv: Spara som ...

en: Save to:
sv: Spara till:

en: Saving...
sv: Sparar...

en: Search
sv: Sök

en: Search Groups
sv: Sök Grupper

en: Search Libraries
sv: Sök Kataloger

en: Search Organizations
sv: Sök Organisationer

en: Search Users
sv: Sök Användare

en: Search files in this library
sv: Sök efter filer i denna katalog

en: Search groups
sv: Sök grupper

en: Search groups by name
sv: Sök grupper med namn

en: Search libraries by owner
sv: Sök kataloger med ägare

en: Search organizations
sv: Sök organisationer

en: Search users
sv: Sök användare

en: Search users...
sv: Sök användare...

en: Select File
sv: Välj Fil

en: Select Image
sv: Välj Bild

en: Select Tags
sv: Välj Taggar

en: Select a color
sv: Välj en färg

en: Select a department
sv: Välj en avdelning

en: Select a user
sv: Välj en användare

en: Select libraries to share
sv: Välj kataloger att dela

en: Send
sv: Skicka

en: Send activation Email after user registration.
sv: Skicka aktiverings-mejl efter användarregistrering.

en: Send to:
sv: Skicka till:

en: Sending new password...
sv: Skickar nytt lösenord...

en: Sending...
sv: Skickar...

en: Server Version:
sv: Serverversion:

en: Set Admin
sv: Sätt admin

en: Set Contact Email
sv: Sätt Kontaktmail

en: Set Login ID
sv: Sätt Login ID

en: Set Name
sv: Sätt Namn

en: Set Password
sv: Sätt lösenord

en: Set Quota
sv: Sätt kvot

en: Set max number of members
sv: Sätt max antal medlemmar

en: Set permission
sv: Sätt rättigheter

en: Set to current
sv: Sätt som aktuellt systemmeddelande

en: Set user contact email
sv: Sätt användarkontakt mejl

en: Set user name
sv: Sätt användarens namn

en: Set user quota
sv: Sätt användarkvot

en: Setting library history is disabled by Admin.
sv: Inställningen katalogshistorik är avstängd av Admin

en: Settings
sv: Inställningar

en: Share
sv: Dela

en: Share Admin
sv: Administrera delningar

en: Share From
sv: Dela från

en: Share Link
sv: Dela Länk

en: Share Link Traffic
sv: Delningslänk Trafik

en: Share Links
sv: Delningslänkar

en: Share To
sv: Dela med

en: Share To:
sv: Dela Till:

en: Share link download
sv: Delningslänk nedladdat

en: Share link is copied to the clipboard.
sv: Delningslänk är kopierat till urklipp

en: Share link upload
sv: Delningslänk uppladdat

en: Share to group
sv: Dela till grupp

en: Share to other server
sv: Dela till annan server

en: Share to user
sv: Dela till användare

en: Shared By
sv: Delad av

en: Shared Libraries
sv: Delade Kataloger

en: Shared Links
sv: Delade Länkar

en: Shared by:
sv: Delas av:

en: Shared by:
sv: Delad av:

en: Shared with all
sv: Delade med alla

en: Shared with me
sv: Delade med mig

en: Show
sv: Visa

en: Show Codes
sv: Visa Koder

en: Side Nav Menu
sv: Sidomeny

en: Site name used in email sending
sv: Sidnamn som används i mejlutskick

en: Site title shown in a browser tab
sv: Sidtiteln som visas i en webbläsartabb

en: Size
sv: Storlek

en: Space Used
sv: Använt utrymme

en: Space Used / Quota
sv: Utrymme Använt / Kvot

en: Star
sv: Favorit

en: Start date
sv: Startdatum

en: Statistic
sv: Statistik

en: Status: enabled
sv: Status: aktiverad

en: Storage
sv: Utrymme

en: Storage Backend
sv: Lagringsyta

en: Storage Used
sv: Använt Utrymme

en: Submit
sv: OK

en: Success
sv: Lyckades

en: Successfully added label(s) for library {placeholder}
sv: Lyckades lägga till markering(ar) till katalogen {placeholder}

en: Successfully added {email_placeholder}
sv: Lyckades lägga till {email_placeholder}

en: Successfully changed library password.
sv: Ändrade lösenord för katalogen.

en: Successfully cleaned all errors.
sv: Lyckades rensa alla fel.

en: Successfully cleared trash.
sv: Lyckades rensa papperskorg.

en: Successfully copied %(name)s and %(amount)s other items.
sv: Lyckades kopiera %(name)s och %(amount)s andra filer.

en: Successfully copied %(name)s and 1 other item.
sv: Lyckades kopiera %(name)s och 1 annan fil.

en: Successfully copied %(name)s.
sv: Lyckades kopiera %(name)s.

en: Successfully copied files to another library.
sv: Lyckades kopiera filer till en annan katalog.

en: Successfully deleted 1 item
sv: Lyckades ta bort 1 sak

en: Successfully deleted 1 item.
sv: Lyckades ta bort 1 sak.

en: Successfully deleted 1 user.
sv: Lyckades ta bort 1 användare.

en: Successfully deleted {name}
sv: Lyckades ta bort {name}

en: Successfully deleted {name}.
sv: Lyckades ta bort {name}.

en: Successfully deleted {user_number_placeholder} users.
sv: Lyckades ta bort {user_number_placeholder} användare.

en: Successfully edited labels.
sv: Lyckades ändra markeringar.

en: Successfully invited %(email) and %(num) other people.
sv: Lyckades bjuda in %(email) och %(num) andra personer.

en: Successfully invited %(email).
sv: Lyckades bjuda in %(email).

en: Successfully modified permission.
sv: Lyckades modifiera rättigheter.

en: Successfully moved %(name)s and %(amount)s other items.
sv: Lyckades flytta %(name)s och %(amount)s andra filer.

en: Successfully moved %(name)s and 1 other item.
sv: Lyckades flytta %(name)s och 1 annan fil.

en: Successfully moved %(name)s.
sv: Lyckades flytta %(name)s.

en: Successfully moved files to another library.
sv: Lyckades flytta filer till en annan katalog.

en: Successfully moved {name}.
sv: Lyckades flytta {name}.

en: Successfully removed {placeholder}.
sv: Lyckades ta bort {placeholder}.

en: Successfully restored the library.
sv: Lyckades återställa katalogen.

en: Successfully restored.
sv: Lyckades återställa.

en: Successfully revoke the admin permission of %s
sv: Tog bort adminbehörighet för %s

en: Successfully revoked access of user {placeholder}.
sv: Lyckades ta bort tillträde för användare {placeholder}.

en: Successfully revoked the admin permission of {placeholder}.
sv: Lyckades ta bort adminrättigheter för {placeholder}.

en: Successfully saved
sv: Lyckades spara

en: Successfully sent to {placeholder}
sv: Lyckades skicka till {placeholder}

en: Successfully set %s as admin.
sv: Lyckades sätta %s som admin.

en: Successfully set it.
sv: Lyckades sätta den.

en: Successfully set library history.
sv: Satte katalogens historik.

en: Successfully starred {library_name_placeholder}.
sv: {library_name_placeholder} las till favoriter.

en: Successfully transferred the group.
sv: Gruppen överförd.

en: Successfully transferred the library.
sv: Biblioteket överfördes.

en: Successfully unlinked %(name)s.
sv: Lyckades avlänka %(name)s.

en: Successfully unlinked the device.
sv: Lyckades avlänka enheten

en: Successfully unshared library {placeholder}
sv: Slutade dela bibliotek {placeholder}

en: Successfully unshared {name}
sv: Lyckades avlänka {name}

en: Successfully unstarred {library_name_placeholder}.
sv: {library_name_placeholder} togs bort från favoriter.

en: Suggestion
sv: Förslag

en: Switch to plain text editor
sv: Byt till enkel textredigerare

en: Switch to rich text editor
sv: Byt till utökad textredigerare

en: Sync
sv: Synka

en: Sync Download
sv: Synk-nedladdning

en: Sync Traffic
sv: Synk Trafik

en: Sync Upload
sv: Synk-uppladdning

en: System Admin
sv: Systemadmin

en: System Info
sv: Systeminformation

en: Table
sv: Tabell

en: Tag "{name}" already exists.
sv: Taggen "{name}" existerar redan.

en: Tagged Files
sv: Taggade Filer

en: Tags
sv: Taggar

en: Template
sv: Mall

en: Terms
sv: Villkor

en: Terms and Conditions
sv: Villkor

en: Text is required.
sv: Text krävs.

en: The file is too large. Allowed maximum size is 1MB.
sv: Denna fil är för stor. Tillåten maxstorlek är 1MB.

en: The least number of characters an encrypted library password should include.
sv: Det lägsta antal tecken som ett krypterat biblioteks lösenord ska innehålla.

en: The link is copied to the clipboard.
sv: Länken är kopierad till urklipp.

en: The list of added, deleted and modified files will be sent to your mailbox.
sv: Lista med tillagda, borttagna och ändrade filer har skickats till din maillåda.

en: The maximum number of failed login attempts before showing CAPTCHA.
sv: Maximalt antal misslyckade inloggningar innan en CAPTCHA visas.

en: The name "{name}" is already taken. Please choose a different name.
sv: Namnet "{name}" används redan. Välj ett annat namn.

en: The owner of this library has run out of space.
sv: Ägaren av denna katalog har slut på ledigt diskutrymme.

en: The password will be kept in the server for only 1 hour.
sv: Lösenordet kommer sparas på servern endast en timme

en: This file has (apparently) not been accessed yet
sv: Filen har (tydligen) inte öppnats ännu

en: This file has been updated.
sv: Denna fil har blivit uppdaterad.

en: This folder has no content at this time.
sv: Denna mapp har inget innehåll just nu.

en: This is a special group representing a department.
sv: Detta är en speciell grupp som representerar en avdelning.

en: This library has been set to read-only by admin and cannot be updated.
sv: Denna katalog har satts med enbart läs rättigheter av admin och kan inte uppdateras.

en: This library is password protected
sv: Katalogen är lösenordsskyddad

en: This operation will not be reverted. Please think twice!
sv: Denna åtgärd kan inte ångras. Tänk efter innan!

en: This user has not created or joined any groups
sv: Denna användare har inte skapat eller gått med några grupper

en: Time
sv: Tid

en: Tip: -2 means no limit.
sv: Tips: -2 betyder ingen begränsning.

en: Tip: 0 means default limit
sv: Tips: 0 betyder standardbegränsning

en: Tip: a snapshot will be generated after modification, which records the library state after the modification.
sv: Tips: En ögonblicksbild kommer skapas efter förändring, vilket sparar bibliotekets tillstånd efter förändringen.

en: Tip: libraries deleted {placeholder} days ago will be cleaned automatically.
sv: Tips: kataloger som är borttagna för {placeholder} dagar sedan kommer rensas automatiskt.

en: Tip: libraries deleted {trashReposExpireDays} days ago will be cleaned automatically.
sv: Tips: kataloger borttagna {trashReposExpireDays} dagar sedan kommer rensas automatiskt.

en: Tip: you can search by keyword in name.
sv: Tips: du kan söka genom att ange nyckelord namnet.

en: Token
sv: Kännetecken

en: Total Devices
sv: Total Enheter

en: Total Storage
sv: Total Yta

en: Total Traffic
sv: Total trafik

en: Total Users
sv: Totalt antal användare

en: Traffic
sv: Trafik

en: Transfer
sv: Överför

en: Transfer Group
sv: Överför grupp

en: Transfer Group {placeholder} to
sv: Överför Grupp {placeholder} till

en: Transfer Library
sv: Överför bibliotek

en: Transfer Library {library_name}
sv: Överför Katalogen {library_name}

en: Transfer group to
sv: Överför grupp till

en: Transfer to department
sv: Överför till avdelning

en: Transfer to user
sv: Överför till användare

en: Transferred group {group_name} from {user_from} to {user_to}
sv: Överförde grupp {group_name} från {user_from} till {user_to}

en: Transferred library {library_name} from {user_from} to {user_to}
sv: Överförde bibliotek {library_name} från {user_from} till {user_to}

en: Trash
sv: Papperskorg

en: Two-Factor Authentication
sv: Tvåfaktorsautentisering

en: Two-factor authentication is not enabled for your account. Enable two-factor authentication for enhanced account security.
sv: Tvåfaktorsautentisering är inte tillåten för ditt konto. Aktivera tvåfaktorsautentisering för högre kontosäkerhet.

en: Type
sv: Typ

en: Unhandled
sv: Ohanterad

en: Unknown
sv: Okänd

en: Unlink
sv: Avlänka

en: Unlink device
sv: Avlänka enhet

en: Unlock
sv: Lås upp

en: Unpublish
sv: Avpublicera

en: Unshare
sv: Sluta dela

en: Unshare Library
sv: Sluta dela bibliotek

en: Unstar
sv: Ta bort favorit

en: Update
sv: Uppdatera

en: Update Terms and Conditions
sv: Uppdatera villkor

en: Update succeeded.
sv: Uppdatering lyckades.

en: Updated draft
sv: Uppdaterat utkast

en: Updated file
sv: Uppdaterat fil

en: Upgrade to Pro Edition
sv: Uppgradera till Pro Edition

en: Upload
sv: Ladda upp

en: Upload Files
sv: Ladda upp filer

en: Upload Folder
sv: Ladda upp mapp

en: Upload Link
sv: Uppladdningslänk

en: Upload Links
sv: Uppladdningslänkar

en: Upload file
sv: Ladda upp fil

en: Upload files to {folder_name_placeholder}
sv: Ladda upp filer till {folder_name_placeholder}

en: Upload license
sv: Ladda upp licens

en: Upload link is copied to the clipboard.
sv: Uppladdnignslänk kopierad till urklipp.

en: Uploaded
sv: Uppladdad

en: Use custom CSS
sv: Används egen CSS

en: Used:
sv: Använt

en: User
sv: Användare

en: User Email
sv: Användarmail

en: User Permission
sv: Användarrättigheter

en: User Storage
sv: Användarutrymme

en: User can only view files online via browser. Files can't be downloaded.
sv: Användare kan se filer online via webbläsaren. Filer kan inte laddas ned.

en: User can read, download and sync files.
sv: Användare kan läsa, ladda ned och synka filer.

en: User can read, write, upload, download and sync files.
sv: Användare kan läsa, skriva, ladda upp, ladda ned och synka filer.

en: User can view and edit file online via browser. Files can't be downloaded.
sv: Användare kan läsa och redigera filer online via webbläsaren. Filer kan inte laddas ned.

en: User not found
sv: Användare hittades inte

en: User {user_link} has added you to {group_link}
sv: Användaren {user_link} har lagt till dig till {group_link}

en: Username:
sv: Användarnamn:

en: Users
sv: Användare

en: Verify
sv: Verifiera

en: Version Number
sv: Versions Nummer

en: Version Number is required.
sv: Versionsnummer krävs.

en: Version Number must be a number.
sv: Versionsnummer måste vara en siffra.

en: View
sv: Visa

en: View Link
sv: Visa Länk

en: View Snapshot
sv: Visa Snapshot

en: View profile and more
sv: Visa profil och mer

en: Virus File
sv: Virusfil

en: Virus Scan
sv: Virusscan

en: Visited
sv: Besökte

en: Visits
sv: Besök

en: Web Download
sv: Webb-nedladdning

en: Web Traffic
sv: Webb Trafik

en: Web Upload
sv: Webb-uppladdning

en: Welcome to {site_name_placeholder}
sv: Välkommen till {site_name_placeholder}

en: Wrong password
sv: Fel lösenord

en: You can also add a user as a guest, who will not be allowed to create libraries and groups.
sv: Du kan också lägga till en användare som gäst, som inte kommer kunna skapa kataloger eller grupper.

en: You can create files quickly
sv: Du kan skapa filer snabbt

en: You can use this field at login.
sv: Du kan använda detta fält vid inloggning.

en: You don't have any favorite items yet
sv: Du har inga favoritobjekt ännu

en: You don't have any share links
sv: Du har inga delningslänkgar

en: You don't have any upload links
sv: Du har inga uppladdningslänkar

en: You have not accessed your files with any client (desktop or mobile) yet. Configure clients on your devices to access your data more comfortably.
sv: Du har inte öppnat dina filer med någon klient (skrivbord eller mobil) ännu. Konfigurera klienter på dina enheter för att komma åt din data enklare.

en: You have not added any libraries, folders or files to your favorites yet. A favorite gives you quick access to your most frequently used objects. You can add a library, folder or file to your favorites by clicking the star to the left of its name.
sv: Du har inte lagt till några kataloger, mappar eller filer till dina favoriter ännu. En favorit ger dig snabbt åtkomst till dina mest frekvent använda objekt. Du kan lägga till en katalog, mapp eller fil till dina favoriter genom att klicka på stjärnan till vänster om dess namn.

en: You have not created any share links yet. A share link can be used to share files and folders with anyone. You can create a share link for a file or folder by clicking the share icon to the right of its name.
sv: Du har inte skapat några delningslänkar ännu. En delningslänk kan användas av användare till att dela filer och mappar med vem som helst. Du kan skapa en delningslänk för en fil eller mapp genom att klicka på delningsikonen till höger om dess namn.

en: You have not created any upload links yet. An upload link allows anyone to upload files to a folder or library. You can create an upload link for a folder or library by clicking the share icon to the right of its name.
sv: Du har inte skapat en uppladdningslänk ännu. En uppladdningslänk tillåter vem som helst att ladda upp filer till en mapp eller katalog. Du kan skapa en uppladdningslänk för en mapp eller katalog genom att klicka på delningsikonen till höger om dess namn.

en: You have not deleted any libraries in the last {placeholder} days. A deleted library will be cleaned automatically after this period.
sv: Du har inte tagit bort några kataloger de senaste {placeholder} dagar. En borttagen katalog kommer att rensas automatiskt efter denna period.

en: You have not shared any folders
sv: Du har inte delat några mappar

en: You have not shared any folders with other users yet. You can share a folder with other users by clicking the share icon to the right of a folder's name.
sv: Du har inte delat några mappar med andra användare ännu. Du kan dela en mapp med andra användare genom att klicka på delningsikonen till höger om en mapps namn.

en: You have not shared any libraries with other users yet. You can share a library with other users by clicking the share icon to the right of a library's name in "My Libraries".
sv: Du har inte delat några kataloger med andra användare ännu. Du kan dela en katalog med andra användare genom att klicka på dela ikonen till höger om en katalogs namn i "Mina Kataloger".

en: You have only one backup code remaining.
sv: Du har bara en backupkod kvar.

en: You have {num} backup codes remaining.
sv: Du har {num} backupkoder kvar.

en: Your notifications will be sent to this email.
sv: Dina notifikationer kommer att skickas till denna mejladress.

en: ZIP Selected Items
sv: ZIP Valda Objekt

en: Zoom in
sv: Zooma in

en: Zoom out
sv: Zooma ut

en: all
sv: alla

en: all members
sv: alla medlemmar

en: days
sv: dagar

en: deleted
sv: borttagen

en: details
sv: detaljer

en: email is required
sv: mailadress krävs

en: icon
sv: ikon

en: licensed to {placeholder_license_to}, expires on {placeholder_license_expiration}
sv: licensierad till {placeholder_license_to}, löper ut {placeholder_license_expiration}

en: licensed to {placeholder_license_to}, upgrade service expired in {placeholder_license_expiration}
sv: licensierad till {placeholder_license_to}, uppgraderingsservice löper ut {placeholder_license_expiration}

en: locked
sv: låst

en: locked by {name}
sv: läst av {name}

en: name
sv: namn

en: progress
sv: gång

en: shared by:
sv: delat av:

en: show more
sv: visa mer

en: size
sv: storlek

en: starred
sv: favorit skapad

en: state
sv: tillstånd

en: successfully added user %s.
sv: lyckades lägga till användare %s.

en: unstarred
sv: favorit borttagen

en: {file} and {n} other files
sv: {file} och {n} andra filer

en: {minDays_placeholder} - {maxDays_placeholder} days
sv: {minDays_placeholder} - {maxDays_placeholder} dagar

en: {number_placeholder} / Page
sv: {number_placeholder} / Sida

en: {placeholder} Folder Permission
sv: {placeholder} Mapprättigheter

en: {placeholder} History Setting
sv: {placeholder} Historikinställning

en: {placeholder} Modification History
sv: {placeholder} Ändringshistorik

en: {placeholder} Snapshot
sv: {placeholder} Ögonblicksbild

en: {placeholder} Trash
sv: {placeholder} Papperskorg

en: {share_from} has shared a folder named {repo_link} to group {group_link}.
sv: {share_from} har delat mappen med namnet {repo_link} till gruppen {group_link}.

en: {share_from} has shared a folder named {repo_link} to you.
sv: {share_from} har delat en mapp med namnet {repo_link} med dig.

en: {share_from} has shared a library named {repo_link} to group {group_link}.
sv: {share_from} har delat en katalog med namnet {repo_link} till gruppen {group_link}.

en: {share_from} has shared a library named {repo_link} to you.
sv: {share_from} har delat katalogen {repo_link} till dig.

en: {site_name_placeholder} organizes files into libraries. Each library can be synced and shared separately. However, since you are a guest user now, you can not create libraries.
sv: {site_name_placeholder} organiserar filer in i kataloger. Varje katalog kan synkroniseras och delas separat. Men, eftersom du är en gästanvändare, så kan du inte skapa kataloger.

en: {site_name_placeholder} organizes files into libraries. Each library can be synced and shared separately. We have created a personal library for you. You can create more libraries later.
sv: {site_name_placeholder} organiserar filer in i kataloger. Varje katalog kan synkroniseras och delas separat. Vi har skapat en personlig katalog åt dig. Du kan skapa fler kataloger senare.

en: {userCount} user(s) and {repoCount} libraries of this organization will also be deleted.
sv: {userCount} användare och {repoCount} kataloger i denna organisation kommer också att tas bort.

en: {user} has transfered a library named {repo_link} to you.
sv: {user} har överfört en katalog med namnet {repo_link} till dig.
